شبکه‌سازی و یارگیری در فضای مجازی از اولویت های امروز


[ شناسه خبر: 522 ] [ منتشرشده درتاریخ : ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۴ ] دسته:
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: عدم استفاده جریان انقلابی از ابزار فضای مجازی، مسیر را برای فعالیت‌های همه‌جانبه دشمن هموار خواهد کرد و ما عقب خواهیم ماند.

 

 

به گزارش سازمان فضای مجازی بسیج،  آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در بازدید از قرارگاه فضای مجازی بسیج استان ضمن تاکید بر گسترش فضای مجازی و اهمیت فعالیت در این عرصه، اظهار داشت: عدم استفاده جریان انقلابی از ابزار فضای مجازی، مسیر را برای فعالیت‌های همه‌جانبه دشمن هموار خواهد کرد و ما عقب خواهیم ماند.

امام جمعه زاهدان با اشاره به اهمیت فضای مجازی، لزوم استفاده و مدیریت این فضا در کلام مقام معظم رهبری، بیان داشت: دشمن سرمایه‌گذاری فراوانی در فضای مجازی انجام داده و ما نیز باید با شبکه‌سازی، یارگیری و جذب مخاطبان بیشتر به دنبال گسترش کار و تاثیر گذاری بیشتر بر طیف‌های مختلف جامعه باشیم.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان خواستار ارتقاء کمی و کیفی با عمق تاثیرگذاری بالا در حوزه فضای مجازی استان شد و عنوان کرد: در این جهت شبکه سازی، همکاری و همیاری مجموعه‌های همسو مورد نیاز است تا مراکز کوچک‌تر رشد و توسعه پیدا کنند و در مواقع ضروری پشتیبانی‌های لازم نیز صورت گیرد.

 

آیت‌الله مصطفی محامی خواستار هماهنگی بین مجموعه‌های فعال در فضای مجازی شد و ابراز داشت: برای پرهیز از فعالیت‌های جزیره‌ای نیاز است تا مغزهای متفکر جهت‌دهی لازم را صورت دهند و پس از تعیین نقش و تقسیم کار، عملیات‌ها در این فضا انجام شود.

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان با تبیین ابعاد فعالیت آتش به اختیار در فضای مجازی، متذکر شد: گاهی آتش به اختیار عمل کردن در فضای مجازی آسیب زاست و باید اصول و سیاست‌های کلی تعیین و بررسی‌های لازم، اقدام صورت گیرد.

 

وی با تاکید بر تلاش جدی در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و غیره در استان، خاطرنشان کرد: کارگروه‌هایی در عرصه‌های مختلف تشکیل و با همکاری و همراهی مجموعه‌های همسو از امکانات و ظرفیت آنها استفاده و تقسیم کار صورت گیرد.

 

در ابتدا، مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان ضمن ارائه گزارشی از ماموریت‌ها، فعالیت‌ها و ظرفیت‌های این مجموعه، بیان کرد: سازمان فضای مجازی بسیج سیستان و بلوچستان در حوزه آموزش و توانمند سازی بسیجیان در فضای مجازی و مواجهه با تهدیدات و آسیب های این فضا در سال 99 تعداد 226 کلاس حضوری و 150 کلاس غیر حضوری با تدریس اساتید برجسته و کارشناسان ملی و بومی برای 9385 نفر از عموم مردم و نیز 9451 نفر از اعضای شبکه مردمی سایبری انقلاب اسلامی برگزار کرده است.

 

طهرانی مقدم ضمن تأکید بر محوریت شبکه سازی در فضای مجازی، افزود: سازمان فضای مجازی بسیج سیستان و بلوچستان ضمن برگزاری رویداد تولید محتوا و کارگاه های آموزشی تخصصی در این حوزه فقط در سال 99 بیش از 5 هزار تولید فاخر در قالب های فیلم و کلیپ، موشن گرافیک، پوستر و اینفوگرافیک ،بازی و نرم افزار و طراحی سایت داشته است و نرم افزار فائزون به عنوان بانک جامع اطلاعات شهدای استان با قابلیت های ویژه و منحصر به فرد و نیز بازی 41 که بیانگر ایثارگری رزمندگان سیستانی و بلوچ در لشکر 41 ثارالله با رشادت حاج قاسم میرحسینی قائم مقام این لشکر می باشد را از جمله مهم ترین تولیدات این سازمان در سال جاری بیان کرد.