روایت ترور آیت‌الله خامنه‌ای در دهه۶۰ در یک بازی رایانه‌ای تابستان سیاه


[ شناسه خبر: 333 ] [ منتشرشده درتاریخ : ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۷ ] دسته:
بازی رایانه ای "تابستان سیاه؛ سایه روشن"، روایت ترور آیت‌الله خامنه‌ای در دهه۶۰ رونمایی شد.

 

 

 

 

به گزارش سازمان فضای مجازی بسیج، مراسم رونمایی از بازی رایانه‌ای «تابستان سیاه؛ سایه روشن»  با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی مطلبی، امام جماعت مسجد ابوذر، سردار غلامی معاون هماهنگ کننده بسیج، مسلم معین مسئول سازمان فضای مجازی و یاشار نادری مسئول بنیاد فرهنگی روایت فتح، در پادگان ولیعصر برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم معین، مسئول سازمان فضای مجازی درباره این بازی گفت: سازمان فضای مجازی یکسال پیش با تغییر استراتژی چند وجهی و همه جانبه برای فضای مجازی داشته است تصمیم داشته براساس مدل بومی از تولیدات و زیرساختها و رصد رسانه اثربخشی خودش را در فضای مجازی نشان دهد. مقایسه‌ای که در ده سال اخیر در جریانات سیاسی فضلی مجازی داشته‌ایم ظرفیت بسیج توانسته موازنه قدرت را به سمت جریان انقلاب اسلامی تعدیل کند.

 

او ادامه داد: ابن مرکز می‌تواند با تولید ۱۰۰ ها و هزارها انیمیشن ۳بعدی و وی‌آر و تولید بازی‌های موبایلی و رایانه‌ای استاندارها را پاس کند و با ارائه محصولات جوایز زیادی کسب کرده است امروز بازی تابستان سیاه روایت مستندی از برخی حوادث و ترور سال ۶۰ بوده است.

 

معین با اشاره به اصلی‌ترین این وقایع ترور شهدای هفتم تیر و مقام معظم رهبری گفت: وقایع زیادی در این بازی روایت می‌شود. همچنین محیط‌های نوستالژیک و مدل کارگاهی و ماجراجویانه‌ای این بازی دارد.

 

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام مطلبی ضمن خوانش خطبه‌ای از نهج‌البلاغه امیرالمومنین اظهار کرد: امام (ع) فرمود: دشمن تمام نیروهایش را بر علیه شما جمع کرده است، هم لشکر سواره و هم پیاده را بر علیه شما حرکت می‌دهد. برداشت من از این خطبه مولا علی (ع) این است که مراد از شیطان ابلیس نیست، کلمه شیطان اطلاق بر آدم دو پا است که در نتیجه منافقین هستند.

 

امام جماعت مسجد ابوذر ادامه داد: اسلام از سوی منافقین ضربه خورده است، منافقینی که دو چهره و دو زبان هستند. خداوند مقام معظم رهبری را حفظ کند بصیرت و آگاهی ایشان در اوایل انقلاب بود که آن دوران در مساجد هم سخنرانی داشتند، روزی قرار شد حضرت آقا را برای سخنرانی به مسجد ابوذر بیاورند، ما هم مسجد را آراسته کردیم و منتظر بودیم که تشریف بیاورند روزی که مقرر شد برای سخنرانی بیایند، اتفاقی پیش آمده بود و نیامدند هفته دیگر روزی تشریف آمدند بین دو نماز برای سخنرانی ایستادند من خلاصه و تحلیلی از سخنرانی ایشان را می‌گویم که گفتند اگر کسی به اسلام ضرر زده توپ و اسلحه نبوده است، بلکه منافقین و دشمنان ضرر زده‌اند که عرصه را بر مسلمین تنگ و تاریک کردند. زمان سخنرانی حضرت آقا سال ۶۰ در مسجد ابوذر قصد ترور ایشان را داشتند که به دست چپ حضرت آقا آسیب زده شد. اما باید بدانیم مقام معظم رهبری همیشه ما را در سخنرانی‌هایشان بیدار می‌کنند. امیدوارم جوانان ما هم به دنبال بصیرت و آگاهی باشند.

 

در پایان از پوستر بازی رایانه‌ای «تابستان سیاه؛ سایه روشن» رونمایی و از عوامل سازنده این بازی تقدیر شد.