ذوق و خلاقیت هنری، لازمه تولیدمحتوا در فضای مجازی است


[ شناسه خبر: 526 ] [ منتشرشده درتاریخ : ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷ ] دسته:
مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین کشور، فضای مجازی را بستر ارائه حقایق به صورت هنرمندانه عنوان کرد و گفت: وقتی یک لایو ساده چند میلیون نفر بیننده دارد، چرا ما نتوانیم از این فضا استفاده کنیم.

 

 

 

به گزارش سازمان فضای مجازی بسیج، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا تویسرکانی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی سازمان بسیج برای تربیت نیرو‌هایی همانند شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: مهمترین کاری که سازمان بسیج و نهاد‌های انقلابی باید برای تربیت نسلی مانند شهید سلیمانی انجام دهند، گفتمان سازی مکتب حاج قاسم در میان نسل جوان است.

 

راه اندازی هزاران کانال روشنگری/ فعالیت ۱۵۰ هزار طلبه بسیجی

 

وی با تاکید بر لزوم توجه جدی به روشنگری، خاطر نشان کرد: یک راه سوم نیز وجود دارد و آن روشنگری است؛ در سازمان بسیج طرحی به عنوان طرح «ثامن» وجود دارد که بر اساس آن چند هزار کانال روشنگری در فضای مجازی ایجاد شده است، البته این شبکه سازی برای انتخابات نیست و طرح ثامن، طرح روشنگری و هدایت سیاسی بسیجیان در همه زمان هاست.

 

مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین کشور به ظرفیت وجود حدود ۱۵۰ هزار طلبه بسیجی در فعالیت‌های بسیج اشاره کرد و افزود: دو کار در مورد طلاب، روحانیون و اساتید بسیجی در حال انجام است، یکی بحث‌های تربیتی، بصیرتی، آگاه سازی، انسجام بخشی و ساماندهی است و یک کار نیز عملیاتی است که در سطح جامعه در قالب گروه‌های جهادی، حضور فعال و گسترده در بیمارستان‌ها جهت مقابله با کرونا و اجرای کمک‌های مومنانه انجام می‌شود.

 

چهار مأموریت مهم طلاب بسیجی

 

وی با توصیه به طلاب بسیجی، مقابله با دشمن و فعالیت در فضای جامعه را مستلزم چند کار دانست و گفت: طلبه‌های بسیجی باید چهار کار مشخص انجام دهند، اولین کار این است که خوب درس بخوانند، دوم آگاهی و بصیرت سیاسی خود را بالا ببرند، سوم در کمک‌های مردمی و جریان‌های جهادی حضور فعال و پررنگ داشته و در نهایت در گردان‌های رزمی و دفاعی حضور خوب داشته باشند.

 

تویسرکانی با تاکید بر افزایش توان دفاعی و رزمی در طلاب بسیجی تصریح کرد: این چهار کار اساسی برای نقش آفرینی طلاب بسیجی در جامعه است و البته به عنوان توصیه شخصی اگر خود مسئولیت اجرایی نیز نداشتم در فضای مجازی فعالیت می‌کردم.

 

ذوق و خلاقیت هنری، لازمه تولیدمحتوا در فضای مجازی

 

وی، فضای مجازی را بستر ارائه حقایق به صورت هنرمندانه عنوان کرد و ادامه داد: وقتی یک لایو ساده چند میلیون نفر بیننده دارد، چرا ما نتوانیم از این فضا استفاده کنیم، هم چنان که موضوعات زیادی در جامعه است که بدون رنگ و بوی سیاسی و جناحی می‌تواند مبنای بحث قرار گیرد و به نسل‌های آینده منتقل شود.

 

مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین کشور، تقویت فضای مجازی در بدنه بسیج را از برنامه‌های سازمان بسیج بیان کرد و افزود: البته هر فردی این توان را ندارد که در این فضا فعالیت نماید، زیرا این فضا مین گذاری شده است، یعنی باید حضور در آن آگاهانه باشد و فرد سواد رسانه‌ای بالایی داشته باشد.

 

حقیقت درخشان روحانیت اصیل به مردم و نسل جوان معرفی شود

 

وی اضافه کرد: در خصوص فضای روحانیت و حوزه‌ها و خصومت‌های دشمن و انحرافاتی که برخی دچار آن شده اند، نیز باید گفت طلاب و روحانیون بسیجی باید حقیقت درخشان روحانیت اصیل را به مردم و نسل جوان نشان دهند تا اگر نفرت یا بغضی نیز وجود دارد، رفع گردد.

 

تویسرکانی تاکید کرد: باید روحانیت بسیجی آدرس صحیح را به مردم نشان دهند که مقصر فقر و تنگدستی و محرومیت و گرفتاری‌های جامعه، اسلام و روحانیت نیست و متاسفانه بد عمل نمودن تعداد قلیلی از طلبه‌ها و تبلیغات کثیر دشمن، دست به دست هم دادند تا حقیقت روحانیت دیده نشود.