برگزاری اولین رویداد “جشنواره سواد رسانه ای جهاد تبیین”


[ شناسه خبر: 895 ] [ منتشرشده درتاریخ : ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱ ] دسته:
مدیر مرکز فضای مجازی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه از برگزاری اولین رویداد "جشنواره سواد رسانه ای جهاد تبیین" خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فضای مجازی بسیج ،سعید کریمی با بیان اینکه آموزش سوادرسانه ای بستر اجتماعی مناسب را برای کنش گری فعالانه در فضای مجازی فراهم می کند، اظهار داشت: نهال نوپای آموزش سواد رسانه ای در ایران نیازمند رسیدگی و مراقبت در ابعاد و زوایای مختلف است.

مدیر مرکز فضای مجازی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه افزود: سازمان های متولی این امر مهم از جمله سازمان فضای مجازی بسیج نیازمند ارزیابی عملکرد ها توانایی ها و شناسایی نقاط قوت و ضعف و نیز فرصت ها و تهدیدات حوزه مسئولیت خود هستند و یکی از مهم ترین روش ها برای رسیدن به نقطه مطلوب برگزاری جشنواره های تخصصی است.

وی گفت: برگزاری جشنواره های تخصصی هم فرصتی برای ایده های جدید فراهم می آورد  و هم موجب می شود پتانسیل ها و توانایی های بعضاً در حاشیه، دیده شوند و بازخورد گیری دقیق تری از آموزش های ارائه شده صورت گیرد.

کریمی در ادامه از برگزاری اولین رویداد سواد رسانه ای “جشنواره سواد رسانه ای جهاد تبیین” خبر داد و تصریح کرد: هدف از برگزاری جشنواره آمایش پتانسیل ها و توانایی های سواد رسانه‌ای فعالان مجازی بسیج در راستای جهادتبیین در استان و سطح کشور است.

 

 

 

وی خاطرنشان کرد: محورهای ارائه آثار شامل تربیت رسانه ای، فناوری های نوین ارتباطی، جریان شناسی رسانه، رسانه شناسی، شبکه ملی اطلاعات و اقتصادرسانه می باشد.

این مسئول در ادامه، “سخنرانی”، “موشن گرافیک”، “اینفوگرافیک”، “کتاب” و “پوستر” را قالبهای ارائه آثار در جشنواره عنوان کرد.

وی افزود: مهلت ارسال آثار تا پانزدهم مهرماه ۱۴۰۱ است و شرکت کنندگان می توانند آثار را به نشانی پست الکترونیکی   Nasrakermanshah@gmail.com ارسال کنند.

کریمی خاطرنشان کرد: به نفرات برگزیده اول تا سوم جوائزی به رسم یادبود اهدا خواهد شد.