استفاده از فضای مجازی و قدرت نفوذ آن یک فرصت است


[ شناسه خبر: 701 ] [ منتشرشده درتاریخ : ۰۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲ ] دسته:
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با تاکید بر اینکه امروزه استفاده از فناوری فضای مجازی و قدرت نفوذ آن یک فرصت است، گفت: اگر به درستی از این ظرفیت استفاده نشود دشمن نهایت بهره را از آن خواهد برد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فضای مجازی بسیج،سردار غلامرضا سلیمانی روز چهارشنبه در آیین افتتاح مراکز تخصصی سواد در فارس، با بیان اینکه اهمیت و نقش فضای مجازی و رسانه در جنگ نرمی که امروزه در دنیا جاری و ساری است، برکسی پوشیده نیست، گفت: نظام سلطه، ایران اسلامی را در کانون توجه و تمرکز راهبردی این جنگ نرم قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه نظام سلطه تمام منافع خود را با تحقق یک ایران قوی در خطر می‌بیند و هویت خود را در معرض فروپاشی تلقی می‌کند، افزود: دنیا دچار تغییرات بسیاری ناشی از تحولات انقلاب اسلامی و استقرار نظام مردمی و عاشورایی در ایران شده است؛ مردم سالاری که بدون تردید نمونه بوده و مشابه‌ای ندارد و دشمن هم راهی جز اینکه تمام تلاش های خود را متمرکز کند که این الگوی جذاب، قالب و کامل به دنیا عرضه نشود ندارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور ادامه داد: دشمن برای اینکه به اهداف خود دست یابد ابتدا باید مردم را ناامید کند تا پراکنده شده و دچار تشویش افکار شوند، در همین راستا آمده از فضای مجازی و رسانه استفاده می کند؛در این زمینه آن‌ها ابزار دارند،به طور مثال خبرگزاری رویترز بیش از ۲۵۰ سال سابقه دارد و از این قدرت رسانه ای استفاده می کنند تا ملت ها را دچار تشویش و ناامیدی کنند.

وی با اشاره به اینکه ابزارهای داده کاوی قوی، به صورت گسترده و دقیق در اختیار دشمنان قرار دارد و بر علیه شجره طیبه انقلاب که توسط خود مردم کاشته شده تولید محتوا می کنند، گفت: در این میان وظیفه ما این است که با کمک یکدیگر به مصاف این جدال نابرابر برویم.

سلیمانی اضافه کرد: دشمن در راهبرد نظامی علیه جمهوری اسلامی ناکارآمد بوده و همواره شکست خورده و تنها راهی که برایش باقی مانده موفقیت در جنگ نرم است، چون در جنگ اقتصادی هم ناکام مانده و تحریم های بی رحمانه و تروریسم اقتصادی که در تاریخ بشریت سابقه نداشته بر علیه ایران اعمال کرده اما نتوانستند راه به جایی ببرند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور ادامه داد: در کارنامه غرب در مواجه با جهان اسلام هیچ نقطه روشنی وجود ندارد و هر جا که پیشرفت هایی را به دست آوردیم چندین برابر آن را بها پرداخت کردیم، نمونه آن رسیدن به دانش غنی سازی برای دستیابی به صلح است، دشمن می‌خواهد جلوی پیشرفت ها را بگیرد.

وی اظهار داشت: در این میان باید با کمک نیروهای جوان،شبکه گسترده مردمی متشکل از جوانان مومن انقلابی مسلط به تکنیک های فنون فضای مجازی را در حوزه سایبری به خط کنیم و از ظرفیت ها و استعدادهای آنها استفاده کنیم تا بتوانیم به نیروی مردمی شکل دهیم .

سلیمانی با بیان اینکه درست است که موشک و سلاح های نظامی و بازدارنده برای مقابله با دشمن لازم است و هر کسی نداشته باشد از صفحه تاریخ محو خواهد شد، اما آن چیزی که مهمتر از این قدرت می باشد، قدرتی مبتنی بر قلوب و اراده های مردم آن سرزمین است؛ همانطور که اراده و قلوب مردم ما را هدف گرفته‌اند ما نیز باید با مواجه با آنها از توطئه های بزرگ جلوگیری کرده و تمام ظرفیت‌های خود را به میدان آوریم، به جوان ها اعتماد کنیم و کار را به آنها بسپاریم، تشکل ها را گسترش داده و قوی کنیم و به فناوری‌های روز مجهز نماییم تا با اقتدار پیش برویم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با تاکید بر اینکه امروزه استفاده از فناوری فضای مجازی و قدرت نفوذ آن در ایران بسیار بالاتر از کشورهای دیگر است و این یک فرصت می باشد، گفت: اگر به درستی از آن استفاده نشود یا به آن بی توجهی شود دشمن نهایت استفاده را از این ظرفیت خواهد کرد و هرگاه دشمن به اهداف خود دست پیدا کند فرصت ها از ما گرفته شده و به آسیب و تهدید تبدیل می شوند.

سلیمانی عنوان کرد: این آمادگی از طرف سازمان بسیج وجود دارد که در استان فارس حمایت از شبکه مردمی انجام و آنچه که لازم است در اختیار استان قرار داده شود.